Musiałem odwiedzić sprawdzonego fryzjera dla psów

Musiałem odwiedzić sprawdzonego fryzjera dla psów

Jakiś czas temu zostałem właścicielem małego owczarka niemieckiego. To było od zawsze moje marzenie, ponieważ nigdy nie miałem psa. Mieszkałem w bloku i nie było możliwości aby trzymać tak sporego zwierzaka. Jednak teraz gdy zamieszkałem w domku jednorodzinnym miałem więcej możliwości.

Nie potrafiłem sam zadbać o sierść swojego owczarka 

najlepszy fryzjer dla psa w KrakowiePewnego dnia wybrałem odpowiednią hodowlę owczarków niemieckich i wziąłem szczeniaczka. Rex rósł jak na drożdżach. Ja poświęcałem mu dużo czasu aby zadbać o jego odpowiednie wychowanie. To były dla mnie na prawdę piękne chwile. Jednak gdy pies trochę podrósł zaczęły pojawiać się pierwsze problemy. Miał długą sierść, a ja nie do końca wiedziałem jak o nią dbać. Na dodatek w okresie linienia nie mogłem poradzić sobie z gęstym i wypadającym puchem, który był już dosłownie w każdym miejscu. Zdecydowałem się wtedy na odwiedzenie specjalnego salonu. Tam pracował najlepszy fryzjer dla psa w Krakowie. Był polecanym specjalistą i często przygotowywał owczarki niemieckie do ważnych wystaw. Uznałem, że muszę tam pojechać. Gdy nadszedł umówiony termin okazało się, że sierść Rexa nie jest w najlepszym stanie. Na szczęście sprawdzony fryzjer szybko przywrócił jej dawny blask. Usunął zbędne i wypadające kołtuny oraz pokazał jak prawidłowo dbać o sierść. To była dla mnie ważna lekcja, ponieważ kompletnie się na tym nie znałem. Na szczęście dzięki dużemu doświadczeniu mogłem nauczyć się w jaki sposób wszystko pielęgnować.

Okazało się, że to wcale nie jest trudne zadanie. Na dodatek kupiłem specjalne szczotki, które ułatwiały pielęgnacje. Od tamtej pory mój dom wyglądał kompletnie inaczej, a sierść nie leżała na podłodze. Wiedziałem, że ta zmiana była na lepsze. Mój pies od razu inaczej wyglądał. Teraz dobrze się prezentował. 

Comments are closed.