Przyczepki samochodowe – rodzaje zaczepów

Przyczepki samochodowe – rodzaje zaczepów

Wybór przyczepki samochodowej może powodować prawdziwy zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, w bardzo różnych cenach. Modele różnią się między sobą takimi parametrami jak wielkość przyczepy, możliwy udźwig, ilością osi itp. Przed wyborem warto zapoznać się ze wszystkimi parametrami konstrukcyjnymi oferowanych modeli przyczepek do aut.

Elementy przyczepy – resory, zaczepy i inne

zaczep kulowy do przyczepkiŚwietnym udogodnieniem w przyczepkach samochodowych są resory i amortyzatory. Jeśli przyczepa posiada resory to możliwe jest załadowanie cięższego ładunku. Z takim elementem wytrzymuje zdecydowanie większe obciążenie, niż przyczepa bez resorów. Ponadto, przyczepa z amortyzatorem bardziej stabilnie zachowuje się podczas jazdy i nie podskakuje na wybojach i nierównościach nawierzchni. Podnosi to bardzo komfort jazdy i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu z przyczepą. Jeśli planujemy przewozić ładunki o większej wadze, na przykład rzeczy i materiały na budowę, to warto zaopatrzyć się w tak wyposażoną konstrukcyjnie przyczepkę. Bardzo często montowany jest także zaczep kulowy do przyczepki. Jest to rodzaj zaczepu, który do bezpiecznego przypięcia pojazdu do auta. Warto zwrócić uwagę, żeby zaczepy były zbudowane z tworzyw najwyższej jakości, najlepiej od renomowanych marek. W sklepach znajdziemy zaczepu w różnych wielkościach, z odmiennymi dyszami i otworami montażowymi. Zaczepy kupowane osobne posiadają też informację o maksymalnym ciągu.

Możemy również wzbogacić standardowe wyposażenie  przyczepki o dodatkowe elementy. Na pewno warto zaopatrzyć się o plandeki, czy siatki zabezpieczające ładunek przed czynnikami atmosferycznymi, czy w przypadku luźnych towarów przed ich wypadnięciem podczas jazdy. W sklepie mamy do wyboru plandeki o różnych rozmiarach oraz gramaturach, czyli grubościach.

Comments are closed.