Rozwód z perspektywy dziecka

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałabym opowiedzieć Wam o moim przeżyciu. O tym jak na mnie wpłynęło. Jak wygląda moje obecne życie. Temat o, którym będę mówić to rozwody. Konkretnie rzecz ujmując, będzie to rozwód moich rodziców.

Rozwody nie łatwym przeżyciem dla dzieci

rozwodyMinęło od tego momentu dwadzieścia lat, a ja nadal pamiętam to tak, jak dziś, gdyż tak to już jest iż szybkie rozwody szczecin na długo zapadają w pamięć dziecka. Kancelaria w Szczecinie. Cały czas staje mi przed oczami taki obraz: moja mama, adwokat. Pamiętam jak szukała na początku kogoś takiego jak radca prawny. Miałam wtedy pięć lat. Moi rodzice rozwiedli się, po dziesięciu latach małżeństwa. Pewnego dnia stwierdzili, że już do siebie nie pasują i trzeba zakończyć pewien etap. Próbowali mediacji, ale w zasadzie w ogóle to nie pomagało. Chyba tylko doprowadziło to do gorszego rozwiązania. Pamiętam, że w tym czasie, bardzo widziałam rodziców. Ja głównie byłam z babcią albo w przedszkolu. Jak to wpłynęło na moje dorosłe życie? Muszę Wam się przyznać, że wiele lat nie mogłam się w ogóle pozbierać. Z bardzo otwartej i energicznej osoby, stałam się bardzo zamknięta. W szkole trzymałam się zazwyczaj na uboczu – nie miałam wielu przyjaciół, tylko w zasadzie dwie najbliższe przyjaciółki. Moja pewność siebie malała z każdym rokiem.

 

W ogóle jak sobie teraz o tym myślę i to rozważam, to pamiętam, że miałam ogromne poczucie winy w wyniku tej sytuacji, co tu pisać, sądziłam, że to moja wina – to, że moi rodzice się rozwodzą. Gdy byłam w liceum, a później na studiach unikałam chłopaków, nie chodziłam na żadne randki. Nie chciałam się z nikim wiązać.

Comments are closed.