Samodzielny montaż kierownicy motocyklowej

Samodzielny montaż kierownicy motocyklowej

Ostatnio stwierdziłem, że nie ma sensu płacić fachowcowi za zrobienie czegoś, co mogę opanować w pełni samodzielnie. W końcu jaki jest cel traktować motocykle jako pasję i hobby, a nie zamontować nawet samodzielnie świeżo kupionej kierownicy, na którą od dawna się polowało.

Nowa kierownica motocyklowa była mi potrzebna od dawna

kierownice motocyklowePostanowiłem sprawdzić w instrukcji jak to zrobić, ale niestety nie wszystkie punkty okazały się być dla mnie jasne. Postanowiłem posiłkować się w tej kwestii internetem. Na szczęście okazało się, że wiele osób przede mną również próbowało samodzielnie zamontować kierownicę, dlatego też większość szlaków była już przetarta. Byłem z tego tytułu bardzo zadowolony. Okazało się, że kierownice motocyklowe nie są wcale trudne w montażu jeśli posiadało się podstawową wiedzę z zakresu mechaniki. Ponieważ ukończyłem technikum samochodowe i miałem w garażu duży zestaw kluczy, wiedziałem, że na pewno na spokojnie sobie z tym poradzę. Przede wszystkim musiałem znaleźć temat na forum mówiący dokładnie o takiej kierownicy, jaką posiadałem przy sowim motocyklu. Okazało się to bardzo prostym zadaniem – już po paru chwilach natrafiłem na wątek dotyczący montażu kierownicy. Zrobiłem wszystko zgodnie z radami ludzi, którzy pisali na forum. Bardzo szybko i bezproblemowo sam zamontowałem kierownicę, która idealnie zgrywała się z resztą motocykla. Prawda jest taka, że samodzielne zamontowanie kierownicy bardzo dobrze na mnie wpłynął. Poczułem się bardziej związany ze swoim motocyklem.

Teraz każdą część staram się montować samemu. W końcu faktem jest, że mechanika motocyklowa nie jest dla mnie czarną magią. Choć zajmuje mi to znacznie więcej czasu niż zajęłoby mechanikowi, satysfakcja ze zrobienia czegoś samodzielnie wszystko mi wynagradza.

Comments are closed.